Jdi na obsah Jdi na menu
 


03 - FK SLAVIA ORLOVÁ : SKB

6. 9. 2011

FK SLAVIA ORLOVÁ : SK BRUŠPERK

                         5 : 1    (2:0)

V sobotu 3.9.2011 jsme sehráli další mistrovský zápas, tentokrát poprvé na cizím hřišti, když nás v Petřvaldě hostil celek Slavie Orlová. Byl to další test našeho mužstva s mužstvem ze špice tabulky. V zápase jsme sice v uvozovkách, neměli co ztratit, ale konečný výsledek je k průběhu zápasu možná až moc krutý.

Do zápasu jsme vstoupili koncentrovaně, s cílem navázat na předchozí zápas. Od úvodního hvizdu jsme se snažili o kombinační hru, ale vzhledem k velikosti hřiště jsme měli málo prostoru. Ve 12.minutě jsme vyrobili na naší levé straně hřiště chybu, čehož fotbalovější soupeř využil, a po prostrčení míče mezi našimi obránci nabíhal domácí útočník sám na našeho brankáře. Ten sice zmenšil střelecký úhel, ale domácí hráč ho chytře přehodil, a další domácí hráč v postavení mimo hru míč dorazil do brány!!! Gól bohužel platil, a domácí vedli 1:0.

Ve 26.minutě jsme se po kombinaci po pravé straně dostali k zakončení, ale Lukáš Lang z hranice pokutového kopu mířil do tyče!! A následovala stará fotbalová pravda - nedáš, dostaneš!! Soupeř okamžitě zahájil protiútok, krásně prostrčil míč mezi naše hráče na pravé straně, a nabíhající domácí hráč se nádherně trefil k zadní tyči – 2:0.

V poločase jsme hráčům kladli na srdce, aby se vyvarovali chyb v obranné fázi, a zvýšili úsilí a důraz v domácí šestnáctce. Což se povedlo. Prvních 15 minut 2. poločasu bylo jasně v naší režii. Bohužel paradoxně, místo toho, abychom vstřelili kontaktní gól my, inkasovali jsme. Po zcela ojedinělém protiútoku domácích v těchto fázích zápasu, rozehráli v 61.minutě rohový kop nakrátko, náš bránící hráč se nechal oklamat, a domácí hráč, střelou k tyči nedal našemu brankáři šanci – 3:0. V 69.minutě jsme opět propadli ve středu hřiště, čehož domácí hráči využili ke kolmici, na rozběhnutého útočníka, který v situaci sám na brankáře nezaváhal – 4:0. Je nutno říct, že v těchto chvílích jsme již hráli vyloženě na riziko, protože nebylo důvodu bránit tří gólové manko. Maličkou odměnou za útočné snažení byla situace z 80.minuty, když se před hranicí pokutového území domácích dobře uvolnil střídající Filip Volný, který krásně předložil míč dalšímu střídajícímu Pavlu Perglerovi, který umístěnou střelou k tyči korigoval výsledek – 1:4.

Tečku celému zápasu pak udělala 85.minuta, když jsme opět (po kolikáté už) propadli v obranné fázi, a domácí hráč střelou z hranice šestnáctky stanovil konečný výsledek zápasu 5:1 pro domácí.

Hráčům nešlo vytknout bojovnost a snahu, ale na takového soupeře, se kterým jsme se utkali, to opravdu nestačilo, a stačit nebude. Hráči si musí uvědomit, že pouze bojovností a zvýšeným úsilím a snahou jde vyhrát, ale ne vyhrávat. Soupeři, se kterými jsme se střetli v úvodních 3 kolech, sice budou patřit do užší špičky soutěže, a tudíž to pro nás nebude to správné měřítko výkonnosti, ale alespoň jsme všichni na vlastní kůži zažili a okusili, co znamená hrát opravdu fotbal. Pohyb všech hráčů, kvalita zpracování míče, kvalita a přesnost přihrávky, důraz v osobních soubojích a taktická vyspělost, to jsou věci, na kterých musíme zapracovat a bezpodmínečně je zlepšit. Teprve po zvládnutí těchto činností může a musí přijít nástavba, tj. bojovnost, nasazení a parta. Teprve tyto atributy převáží misky vah v náš prospěch, který bude znamenat bodový zisk.

Sestava:

Staněk Lukáš                     Lang Lukáš 

 

Polášek Lukáš

Šinagl Radim                                                                        Kandravý Dominik

Polášek Tomáš

 

Ručka Antonín               Vavrys Dominik               Merta Jakub

 

Červený Lukáš

 

Preisner Tomáš

 

Střídání:

66. min.               Šinagl RadimČejka Jakub

72. min.               Ručka AntonínRanocha David

76. min.               Vavrys DominikVolný Filip

78. min.               Polášek LukášPergler Pavel

Góly:                                                                                        Karty:

12. min.               1:0                                                               64. min     ŽK           Lang Lukáš

27. min.               2:0                                                               73. min     ŽK           Staněk Lukáš

61. min.               3:0                                                               79. min     ŽK           Merta Jakub

69. min.               4:0

80. min.               4:1          Pergler Pavel

85. min.               5:1

Rozhodčí:

Kret Martin        Ostrava – Zábřeh

Petr Dombrovský

trenér